Mobil Sulu Serinletme ve Klima Sistemleri

Kabel Serinletme Sistemleri Kullanım Alanları
Kabel evaporatif soğutucularda genellikle iki tip boyut vardır. İlki mini olanlardır. Bu modeller 20 metrekare civarındaki alanları yeterli derecede soğutur. Ev ve küçük ofislerde kullanımı uygundur. Boyutları da normal modellere kıyasla daha küçüktür. 
 
Saatte 2500 metreküp hava üfleyen bu modeller 26 ya da 30 litrelik su deposuna sahiptir. Ağırlığı 14 kilogram civarında olan bu mini sistemler çalışırken su kütlesinin de eklenmesiyle ağırlaşır.Ancak çalışmadığı zamanlarda bir insanın rahatlıkla kaldırıp taşıyabileceği boyutlara ve kütleye sahiptir. 
 
Normal modeller ise daha gelişkin özelliklere sahiptir. Boyutları da mini modellerin neredeyse iki katı olan bu sistemlerin ağırlıkları 40 kilo civarında iken çalışma ağırlığı 90 kiloya kadar çıkar. Bu tarz salon tipi modellerin su tankları da yaklaşık 50 litre civarındadır. Bu sayede ortama saatte 7000 metreküp hava üflerler. Daha etkili ve güçlü olan bu modeller 70 metrekarelik bir alanda rahatlıkla kullanılabilir. 
 
Ayrıca cihazın altında tekerlekler de bulunduğu için hareket ettirilmesi çok kolaydır. Böylece bir odadan başka bir odaya rahatlıkla taşınabilir. Tek ihtiyacınız olan hava akımı bulunan bir açıklığın önüne getirmek ve fişe takmaktır. 
 
Örneğin gündüz yaşama alanı olan salonda kullanırken yemek pişireceğiniz zaman mutfağa ya da akşam uyuyacağınız zaman yatak odanıza kolayca hareket ettirebilirsiniz. Hava sirkülasyonunu sağlamak için herhangi bir kanala ya da dış gider borusuna ihtiyaç duymadığı için bir duvara monte edilmesi gerekmez. 
 
Ayrıca gazlı klimalar gibi bir dış üniteleri de yoktur. Bu yüzden yüzde 80 daha az yatırım maliyeti gerektirir. Çünkü monte gerektiren sistemlerde üniteyi kurmak için bir servis elemanı çağırmanız gerekir. Ayrıca bu kurulum gerçekleşirken çeşitli delme ve kırma işlemleri olacağından binanın iç mimarisine zarar verip ekstra masraf çıkarabilir. 
Halbuki portatif Kabel ısıtıcı ve soğutucuları bir kere satın alırsınız ve servise ihtiyaç duymadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Buna ek olarak kullanmadığınız zamanlarda da evinizde yaratacağınız boş bir saklama alanında muhafaza edebilirsiniz. Böylece dekorasyona olan etkilerini düşünmek durumunda kalmazsınız. 
 
 
Kabel Serinletme Sistemleri Sayesinde Temiz Bir Hava
Kabel ısıtma ve soğutma sistemleri çalışırken iç ortama verilen havayı filtrelerden geçirir. Böylece soluyacağınız hava dış ortamdan gelen bakteri, toz, polen ve duman gibi rahatsız edici maddelerden arındırılır. 
Bunundan en çok fayda görenler şüphesiz alerji problemi yaşayanlar olur. İlkbahar aylarında polenler sebebiyle solunum sistemi rahatsızlıklarıyla boğuşanlar için Kabel havalandırma sistemleri birebirdir. Böylece camlarınızı iç rahatlığıyla açabilirsiniz. Ayrıca yarı açık ortamlarda da bu tarz etkileri en aza indirir. Polenler böylece size rahatsızlık vermezler. Çünkü bu polen partikülleri filtrelere takılarak iç ortama geçemez. 
 
Ayrıca toz ya da arabalar tarafından salınımı gerçekleştirilen gözle görülmeyen partiküller sağlınız açısından zararlıdır. Kabel soğutucu ünitelerde bulunan filtreler sayesinde bu tarz rahatsız edici maddelerden korunmuş olursunuz. Yaz aylarında soğutucunun hem hava temizleme hem de soğutma özelliğini kullanırken bahar aylarında ise sadece fan konumunda çalıştırarak hava temizleme mekanizmasından yararlanabilirsiniz. Böylece evinizde sürekli ferah ve temiz bir hava dolaşımı olur. 
 
Daikin Klima Sistemleri
 
Bir Daikin Klima aldığınızda rahat bir nefes alırsınız...
 
Bir Daikin klima aldığınızda eşsiz Dakin teknolojisi ve 6 Yıl tam garanti alırsınız. İşte bu yüzden bir Daikin aldığıınzda rahat bir nefes alırsınız...

Mevsim dönüşlerinde klimalar büyük bir kolaylık sağlayan ısı yayma ve soğutma gibi hava geçişlerini sabitleyen bir araçtır. Soluduğunuz havanın konforlu olmasının yanı sıra sağlıklı ve temiz olması çok önemlidir. Enerji tasarrufunun yanı sıra Daikin klima size büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Günümüzde yaşanılan koşulların tümünde klima kullanılır. Tiyatrolarda, sinemalarda, alışveriş merkezlerinde gibi penceresi olmayan ortamlarda klimaların kullanımı her gün daha fazla artış göstermektedir. Toplu alanlarda ortamın sıcaklığı, çalışan kişileri etkileyerek iş verimliliğinin düşmesine neden olur. Böyle ortamlarda klima kullanımı hem sağlıklı hem de iş verimini artırmaktadır. Klima satın almak lüks olarak görülen bir araç iken şimdi kapalı ortamlarda çalışanlar için zorunlu ihtiyaç haline gelmiştir. Klima bakımı profesyonel ekiplerden oluşan deneyimli kadrodan ile yapılmaktadır. Servis hizmetleri tarafından dikkatli, özenli ve hızlı bir şekilde hizmet verilmektedir.

Daikin klima yalnızca ortamı soğutmak için kullanılmıyor. Ortamı nemli, temiz ve taze tutmayı da sağlar. İstenilen sıcaklığı ya da soğukluğu sağlarken bulunduğu alanın nemini de korumaktadır. İçerideki hava dolaşımını sağlayarak hava filtresi sayesinde nem dengesini sağlar. Klima sistemleri ikiye ayrılır. Hem merkezi sistem hem de bireysel sistemdir. Bunlardan merkezi sistem çok katlı binalarda geniş kapalı alanlarda kullanılır. Bu alanlarda klima santrali ve havalandırma kanalları kullanılır. Daha çok alış veriş merkezlerinde, otellerde, hastanelerde tercih edilir. Bireysel sistemli klimalar ise daha küçük alanlarda tercih edilir. Split, multi, paket ve portatif klimalardır.

 
Uygulama Resimleri
Aşağıda Fabrika Isıtma alanında tercih edebileceğiniz ürünler listelenmektedir.

Fabrika ısıtma için önerilen ürünler

Çağrı Merkezi
Mesaj Gönder